پرو لباس مجازی فروش مد لباس را انقلابی می‌کند

آینه هوشمند

تکنولوژی کلاً در مورد ارائه راه حل برای راحت کردن زندگی انسان است. به همین ترتیب، آینه مجازی (هوشمند) نوآوری جدیدی از فناوری است که راه جدیدی برای پرو لباس بدون پوشیدن آن را فراهم می‌کند. استفاده از فن آوری از روش‌های مختلفی به ما کمک می کند. آینه مجازی با ویژگی‌های بسیاری ساخته شده و همچنین اطلاعاتی در مورد اندازه‌ها و رنگ‌های لباس را در دسترس قرار می‌دهد. به غیر از این، پیشنهاداتی درباره ست کردن پوشاک را برای ترویج فروش متقابل (مثلا دو لباس که با هم ست می‌شوند) ارائه می دهد.

پرو مجازی لباس هزینه‌ها را برای فروشندگان لباس کاهش خواهد داد

اتاق‌های پرو جایی برای از دست دادن سرمایه هستند و همیشه هزینه های بالایی را در بر می گیرند، در حالی که مشتری آنلاین ۲۵ درصد از لباس‌های خریداری شده را، ۷۰ درصد برای سایز اشتباه برمی گردانند.

چرا این تکنولوژی اینقدر برای مشتری‌ها مهم است

تصور کنید که شما در حال رفتن به یک مهمانی خاص هستید و نمی‌توانید لباس مناسب خود را پیدا کنید. امروزه این یک چالش واقعی است، اما فردا به وب سایت فروشگاه مورد علاقه خود می‌روید و تعدادی لباس‌ها را با پرو مجازی لباس آنها امتحان می‌کنید. آنها از قبلا اندازه شما را گرفته و شما سفارش می دهید. دو ساعت بعد، بله دو ساعت بعد، لباس مورد نظر شما در خانه شماست و لباسی را که نیاز داشتید در اختیار شماست. این فروش لباس فردا خواهد بود.

خود تکنولوژی

پروهای مجازی لباس به طور معمول یک مانکن ایجاد می‌کنند تا مشتریان بتوانند ببینند که اندازه‌های مختلف ممکن است برای اندام آنها متناسب باشد، مشتریان به سادگی برخی اندازه‌های اولیه را وارد کرده سپس یک مانکن مجازی طبق تناسب اندام آنها تنظیم می‌شود. پس از آن مشتری می تواند مانکن را با اندازه لباس‌های مختلف بپوشاند و به آنها اجازه می‌دهد تا قبل از خرید ببیند لباس‌های مختلف چطور اندازه می‌شوند. راه حل‌های فنی متنوعی وجود دارد که انتخاب را برای فروشندگان لباس دشوار می‌کند.

اسکنرهای بدن

این تکنولوژی در دو نوع متفاوت قرار میگیرد: اسکنرهایی که از فناوریهایی مانند وب کم‌ها، دوربینهای تلفن یا دستگاه کینکت و اسکنرهایی که از تکنیکهای پیشرفته‌تر استفاده می‌کنند نیاز دارند تا خریداران به محل اسکن بروند. فن آوری‌های وب و دوربین‌های تلفن نیاز دارند تا کاربران با فاصله ثابتی از دوربین ایستگاه و نگه داشتن یک اندازه استاندارد که دوربین می تواند به عنوان مرجع برای اندازه استفاده کنید.

اسکنرهای پیچیده‌تر که از تکنولوژی لیز یا تشخیص موج میلیمتری استفاده می کند، و حتی استفاده از تعدادی سنسورهای کینکت، برای استفاده شدن در فروشگاه‌ها بسیار بزرگ و گران هستند و در عوض در مراکز خرید یا فروشگاه های بزرگ قرار می‌گیرد. مشتریان مجبورند به محل مورد نظر بروند تا اسکن شوند و این اطلاعات ممکن است در سایت‌های اینترنتی استفاده شوند.

پرو لباس مجازی فرسیما

واقعیت افزوده

اکثر راه حل‌های پرو لباس مجازی واقعیت افزوده با اضافه کردن مدل ۳D یا تصویری از یک لباس یا لوازم جانبی (کمربند، ساعت و …) ویدئویی زنده مشتری کار می کنند (ویدئوی زنده منظور اینکه فرد مقابل دروبین ایستاده و تصویر آن در نمایشگر ظاهر شده). مدل سه بعدی یا تصویر اضافه شده از لباس یا لوازم جانبی پس از آن با حرکات مشتری تغییر می‌کند و به نظر می‌رسد که مشتری لباس‌های مجازی را در نمای تصویری پوشانده باشد. پرو مجازی لباس واقعیت افزوده معمولا نیاز به یک وب کم رومیزی، یک دوربین گوشی هوشمند یا یک دوربین سه بعدی مانند Kinect دارند. یک نمونه از واقعیت افزوده برای  پرو مجازی لباس استفاده شده شامل استفاده از یک دوربین سه بعدی برای تغییر حالات لباس یا لوازم جانبی در یک صفحه نمایش است.

جمع بندی پرو مجازی لباس

فناوری به سرعت پیشرفت می کند و گزینه‌های مختلفی را ارائه می دهد، بنابراین روشن است که شرکت‌های مبتنی بر فن آوری معتقدند پرو مجازی لباس ارزش سرمایه گذاری را دارند. اینکه کدام تکنولوژی بهتر است هنوز قابل بحث است، اما همیشه بهترین تکنولوژی برنده نیست. این ترکیبی از سرمایه گذاری مالی، بازاریابی و مهمتر از همه – تجربه کاربر است.

عدم پیاده سازی این تکنولوژی فقط برای تخفیف دهنده‌گان و خرده فروشان قابل قبول خواهد بود. سوال اصلی برای خرده فروشان مد این است که کدام را انتخاب کنند و برای این همه خرده فروشان مد به خوبی مشاوره مستقل خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید