معرفی محصول فرسیما

قبل از توضیح فرسیما ابتدا با تعریف اینکه واقعیت افزوده چیست شروع می‌کنیم.

واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده نمایه ای فیزیکی است که به طور زنده، عناصر و پدیده هایی را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه میکند.

امروزه مهندسان در حوزه ی فناوری از واقعیت افزوده در زمینه های زیادی از جمله پزشکی، آرایشی، صنعتی و… بهره می برند. یکی از زمینه هایی که برای به کار بردن این تکنولوژی ، توسط شرکت فرزانه تِک و برای نخستین بار در ایران و خاور میانه فراهم شده است، استفاده از آن در صنعت پوشاک می باشد.

دستگاه فرسیما

فرسیما دستگاهی برای پرو لباس مجازی با استفاده از واقعیت افزوده می‌باشد.

تا پیش از تولید ٬فرسیما٬ ،مشتری خرید لباس، اعم از مرد و زن و پیر و جوان برای دیدن خودشان در لباس مورد نظر می بایستی آنرا به تن کرده و جلو آینه می ایستادند. این روند پوشیدن لباس وقت گیر بود و آن، زمانی به اوج میرسید که مشتری می‌خواست چند لباس را پرو کند، ضمن اینکه برای پاسخگویی به هر کاربر، لازم بود یک فروشنده حضور داشته باشد و وقتی چند مشتری با هم به فروشگاه پوشاک مراجعه می کردند، این صرف وقت بیهوده، بیشتر و بیشتر می شد.

لوگوی فرسیما

 خبر بد

اینکه برای کسانی بود که لباس دوخته شده و آماده می خریدند، اما اگر شخصی می خواست لباسی با طراحی خودش یا متناسب با اندازه و بسته به سایز بدن خودش بدوزد، به هیچ عنوان نمی توانست خود را در پوششی که قرار بود دوخته شود، ببیند. در کنار اینها، فراموش نکنیم مادرانی را که زحمت بسیار متحمل می‌شوند برای پوشاندن لباسی به تن فرزندشان. کودکان بین سنین ۷ تا ۱۲ ضمن سرگرم شدن با سیستم ٬فرسیما٬ ، می‌توانند از زحمات مادر خود در انتخاب لباس بکاهند.

فریم فریسما

نمونه فریم فرسیما

ایراد دیگر سیستم خرید لباس، پیش از فرسیما این بود که امکان هماهنگ کردن همزمان لباس ها با سایر اجزای پوشش مثل ، جلیقه،کراوات، پیراهن و… وجود نداشت؛ مشقتی که خریداران لباس برای ست کردن یک کت و شلوار با یک پیراهن و یک کراوات متحمل می شدند بیش تر از حوصله و وقتشان بود، به نحوی که در اکثر بدون استثنای موارد، عطایش را به لقایش می بخشیدند.

خبر خوش

اما، امروز با ساخت اتاق پرو مجازی فرسیما به دست مهندسان ایرانی، مشتریان شما می توانند بدون پوشیدن لباسی، خودشان را در آن ببینند، لباس ها و سایر اجزای پوشاک (جلیقه ، کراوات و…) را با لباس مورد نظرشان هماهنگ کنند، از خودشان عکس بگیرند در حالی که لباس دلخواه را پوشیده اند و بر روی موبایل خودانتقال دهند، به دوست و آشنا نشان بدهند و از آنها نظر بخواهند؛ یا وقتی خسته از گشت و گذار بسیار برای پیدا کردن مانتو یا کت شلوار دلخواه روی راحتی منزلشا لم داده اند، عکس‌های گرفته شده در ٬فرسیما٬ را تماشا کنند و بیشتر به مدل ها و رنگ های مختلف فکر کنند.

نصب ٬فرسیما٬ در فروشگاه می تواند، علاوه بر کم کردن هزینه ی استخدام نیروی انسانی برای معرفی لباس‌ها و محصولات، موجب گردد که مشتری خریدار لباس، ضمن خرید، سرگرم شده و از پرو سرگرم کننده با فناوری جدید لذت ببرد.

بعلاوه ی همه ی اینها، کاربران استفاده کننده (مشتریان خریدار) فروشگاه، قادر خواهند بود با داشتن حساب کاربری که مشخصات و اندازه های لازم برای دوخت لباس برای ایشان، بدون حضور فیزیکی و به صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن طراحی شده مربوط به “فرسیما” ، سفارش دوخت لباس بدهند، لباسی که می توانند رنگ و مدل آن را بدون نیاز به قرار گرفتن دوباره در مقابل “فرسیما” ، به تن خودشان در عکس از پیش گرفته شده بپوشانند.